Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy kryzys zamknie Tsubaki-Hoover?

Utworzony przez baltazar, 26 marca 2009 r. o 07:58 Powrót do artykułu
Spoko panowie, co nagłe to po diable tak mi mówiła moja śp mama.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie byłem na ostatnim spotkaniu i powiem szczerze, że nie rozumiem związków i ich przewodniczących - a przecież byli wszyscy trzej - dlaczego szukają wśród załogi ludzi, którzy skłonni będą złożyć pozew przeciwko pracodawcy za zabranie wrześniowej premii? Dlaczego działania, które są wpisane w statuty każdego ze związków - obronę praw pracowników - przerzuca się na nich samych? Jeśli tak jest, to w jakim celu Wy działacie w THP? Wszyscy boją się o pracę a jak stwierdził szef "s" po takim posunięciu trzeba będzie się pilnować i raczej nie pociesza tekst, Pana z igiełek, że związek będzie bronił takiego odważnego pracownika w razie jakiś personalnych cięć. Powiem inaczej - przecież rada zakładowa i sami przewodniczący mają statutową ochronę miejsca pracy nawet przez jakiś konkretny okres po zakończeniu piastowania swojego stanowiska!!! Więc grzecznie pytam zamiast szukania "chętnych" wśród załogi dlaczego sami takiego pozwu nie złożą! Przecież ich także pozbawiono premii, są pracownikami z maszyn, tudzież mistrzami więc po co to takie pytania do załogi? Ktos wcześniej pisał o męskiej i cywilnej odwadze - proszę więc takową się wykazać i pokazać załodze, że nie jesteście tylko figurantami. Przecież załoga w konkretnym celu Was wybierała. Teraz jest podbramkowa sytuacja więc dlaczego nie działacie sami tylko szukacie "głów"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej jak by pozew złożyli wszyscy prcownicy. A jak byś uważnie słuchał to prawo nie pozwala składać pozwu przez komisię zakładową. Co do przewodniczących to mogą złożyć pozew w imieniu swoim. Ja nie mogę ponieważ nie mam premi. Ale ty anonimowy możesz się wykazać odwagą i możesz złożyć pozew. A KZ Solidarność da Ci ochronę prawną , tylko musisz podać swoie dane. Dyskrecja zapewniona. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(...) Jeśli tak jest, to w jakim celu Wy działacie w THP? (...) Powiem inaczej - przecież rada zakładowa i sami przewodniczący mają statutową ochronę miejsca pracy nawet przez jakiś konkretny okres po zakończeniu piastowania swojego stanowiska!!! Więc grzecznie pytam zamiast szukania "chętnych" wśród załogi dlaczego sami takiego pozwu nie złożą! Przecież ich także pozbawiono premii, są pracownikami z maszyn, tudzież mistrzami więc po co to takie pytania do załogi? Ktos wcześniej pisał o męskiej i cywilnej odwadze - proszę więc takową się wykazać i pokazać załodze, że nie jesteście tylko figurantami. Przecież załoga w konkretnym celu Was wybierała. Teraz jest podbramkowa sytuacja więc dlaczego nie działacie sami tylko szukacie "głów"?
   
Najlepiej jak by pozew złożyli wszyscy prcownicy. A jak byś uważnie słuchał to prawo nie pozwala składać pozwu przez komisię zakładową. Co do przewodniczących to mogą złożyć pozew w imieniu swoim. Ja nie mogę ponieważ nie mam premi. Ale ty anonimowy możesz się wykazać odwagą i możesz złożyć pozew. A KZ Solidarność da Ci ochronę prawną , tylko musisz podać swoie dane. Dyskrecja zapewniona. Pozdrawiam.
  W świetle całej wypowiedzi oraz pytania człowieka i odpowiedzi Pana Przewodniczącego - pozwolę sobie zadać ponowie pytanie człowieka: Po co w takim razie są i dla kogo związki zawodowe w tym zakładzie pracy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po to żeby prawnicy za darmo prowadzili twoją sprawę.Wiesz ile bierze mecenas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po to żeby prawnicy za darmo prowadzili twoją sprawę.Wiesz ile bierze mecenas.
  pracownicy za darmo prowadzili sprawę? Ale którzy pracownicy? Wysławiaj się klarownie i jasno a nie walisz babole i zadowolenie na twarzy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  pracownicy za darmo prowadzili sprawę? Ale którzy pracownicy? Wysławiaj się klarownie i jasno a nie walisz babole i zadowolenie na twarzy!  
  I kto tu ma problem z czytaniem? Może powinieneś obserwatorze dłużej obserwować tekst na temat którego chcesz się wypowiedzieć.   :lol:  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  pracownicy za darmo prowadzili sprawę? Ale którzy pracownicy? Wysławiaj się klarownie i jasno a nie walisz babole i zadowolenie na twarzy!  
  zawodnik się przejęzyczył i pomylił - zdaża się ale jak widać łacha trzeba podrzeć. Smutne. Ważniejsze to klarująca się tutaj dziwna i niezrozumiała zleżność z dwóch, trzech ostatnich wypowiedzi - wychodzi na to, że związki są po to by opłacać prawników! Więc jesli tak to działa to jak wytłumaczyć istnienie "s" i "opzz" przez tych 20 czy 30 lat gdy nie było żadnych spraw sądowych tudzież innych działań gdzie takowi byliby potrzebni? Póki co na razie jeszcze nikogo ci prawnicy nie reprezentują i kasy nie biorą a znając życie nikt się nie zgłosi lub nie zostanie znaleziony do złożenia pozwu. Ktoś zapytał bardzo celnie o kwetsie istnienia związków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I się rozeszło po kościach - czyli wyszło jak zawsze. Załoga póki co otrzymała premię za miesiąc październik i teraz można zaśpiewać "polacy nic się nie stało" odnośnie wrześniowych pieniędzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czepiacie się Pana Przewodniczącego a przecież oflagował zakład jak się patrzy - aż 2 (słownie dwie) flagi można zobaczyć,przynajmniej tyle rzuca się w oczy pracownikom - jedna na bramie wjazdowej i druga obok tablicy ogłoszeń związku. Chłop spiął się w sobie, stanął na wysokości zadania i postarał więc dajcie mu już spokój  :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmmm...nie wiem co powiedziec. Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciężko coś powiedzieć na ten temat. Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu. Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne. Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to już po tym strajku? Flagi zniknęły, cisza i spokój. Sielanka wręcz i zero problemów. W takim zakładzie pracy to normalnie aż się chce pracować i z nim identyfikować. Związki brawo, brawo. Walczycie jak lwy i nie dajecie w kaszę sobie dmuchać. Pracownicy poinformowani i usatysfakcjonowani. Wiedzą wszystko, również o nowym systemie premiowania, który podobno był narzucony i wprowadzony tylnymi drzwiami a o który miał toczyć się spór.  Szacun przez ogromnie duże "S" 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdybyś był spostrzegawczy to byś zauważył że flagi były z kirem bo zmarła mama Ks Popiełuszki. Wielki szacunek dla tej Kobiety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Przewodniczący co z nowym premiowaniem i zapowiadaną batalią o bezprawną próbę jego wprowadzenia (jeśli wszedł takowy)!?  Co z wrześniową, zabraną premią? Jakoś się Pan nie chwali co w tej materii czyni Pan po ostatnim związkowym spotkaniu.    
Gdybyś był spostrzegawczy to byś zauważył że flagi były z kirem bo zmarła mama Ks Popiełuszki. Wielki szacunek dla tej Kobiety.
  Mała sugestia odnośnie Pana odpowiedzi do ~p~ Szacun ogromny dla zmarłej kobiety, tego nikt nie oszuka i czeka każdego. Jednak ś.p. raczej nam nie pomoże a jeśli już Pan chciał minutą ciszy uczcić pamięć to może lepszą formą byłaby msza w jej intencji ofiarowana przez związek lub Pana osobiście.  Rozbija się Pan na drobne a konkrety jakoś umykają.      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowy regulamin nie wszedł. Premie za wrzesień można odzyskać sądownie. Na obecną chwilę nie ma chetnych by złożyć pozew do sądu. Solidarność pokrywa koszty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Normy poszły w górę od 8 -13% a pensje pracowników zostały na takim samym poziomie. Gdzie, pytam się grzecznie, są związki by za wydajniejszą pracę wynegocjować również podwyżki płac na podobnie wysokim  poziomie a nie jakieś ochłapy rzędu 60-70 zł/ miesięcznie? Czyżby znowu będą zakoczeni zaistaniałą sytuacją o której niby nie wiedzieli? Gdzie jest granica tej, coraz bardziej przypominającej niewolnictwo, "pracy"? Mamy niby bojkotować sklepy sieci lidl (to teraz jest priorytetem związków) a przecież tam, jak w innych sklepach wielkopowierzchniowych, są niskie i korzystne ceny produktów, które możemy nabywać za nasze cieżko zarobione miernej wysokości pensje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nastał nowy - stary przewodniczący "s" hura, hura, hura :( załogo nie narzekaj, nie wymagaj i nie krytykuj skoro taki Twój wybór.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nastał nowy - stary przewodniczący "s" hura, hura, hura :( załogo nie narzekaj, nie wymagaj i nie krytykuj skoro taki Twój wybór.
Tak, kandydatów było dwóch Zbyszek i Bartysiak.Obiecał pracownikom 300 zł. podwyżki,to była przygrywka do wyborów na przewodniczącego, żeby ludzie go wybrali.Dalej popierajcie tego szuję, bo inaczej nie można nazwać tego człowieka,a podwyżki i tak nie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to że w lidlu pracują polskie kobiety i zarabiają dwa razy mniej od ciebie to cię nie obchodzi. Ciekaw jestem jak byś pracował w lidlu to co byś wypisywał na przewodniczącego związku.   Jeśli ktoś czyta te wypowiedzi to niech sam oceni kulturę i poziom tego człowieka.Pozdrawiam wszystkich związkowców z Solidarności z THP i dziękuję za zaufanie.Pozdrawiam również wszystkich pracowników THP.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 48

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...